KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13061272
*
nr 1306 1272
Artur Bianchini
(1869-1955), Sverige
Oljemålning, Hus vid vatten. Signerad. Olja på duk, 31x37 cm
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 19:14:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 22:38:47
1
1.400 kr
10/2 18:26:36
2
1.100 kr
10/2 18:26:36
1
1.200 kr (Budbetjänt)
10/2 18:27:57
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Artur Bianchini
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Läs mer om Artur Bianchini
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: artur bianchini hus vid vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37
*
Artur Bianchini
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Artur Bianchini
nr 1306 1272
Artur Bianchini
(1869-1955), Sverige
Oljemålning, Hus vid vatten. Signerad. Olja på duk, 31x37 cm
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/2 22:38:47 | 1 | 1.400 kr |
10/2 18:26:36 | 2 | 1.100 kr |
10/2 18:26:36 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
10/2 18:27:57 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Artur Bianchini
Artur Bianchini, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.Läs mer om Artur Bianchini
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: artur bianchini hus vid vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37